Złom platyny Pt

ZŁOM PLATYNY Pt

Cena PLN/g
Platyna biżuteria 950 86.00
Platyna tygle, siatki, blaszki, 87.00
Platyna drut z termopar (typ S) 88.00
Platyna drut z termopar (typ R-B) 90.00
Platyna z irydem od 10-20% 76.00
Platyna inne wytopy do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01
Rod, Iryd, Ren, Ruten do wyceny. Skontaktuj się z Biurem Handlowym 0.01

Platyna wywodzi się z grupy platynowców i jest jednym z najdroższych metali szlachetnych, dzięki czemu uzyskała też przydomek „białego złota”, ponieważ w okresie ostatnich 25 lat były momenty iż cena platyny była wyższa nawet 3 krotnie od ceny złota przez co odzysk platyny ze złomu był bardzo popularny. Na obecną chwilę cena tego metalu jest zbliżona do ceny złota.
Platyna ma najczęściej zastosowania w przemyśle, medycynie i rzadziej w jubilerstwie gdzie jednak króluje złoto.

 

Należy też podkreślić, iż platyna jako jeden z bardzo nie wielu metali szlachetnych nie wchodzi w reakcje z większością kwasów, metali i gazów, przez co nadaje się idealnie jako katalizator w różnych dziedzinach. Ciekawostką jest też iż jak na złoto lub srebro człowiek może mieć uczulenie to na platynę już takiej możliwości nie ma.

 

Handel platyną jest prowadzony w różnych postaciach tego metalu, a najpopularniejszą jest: druty platynowe, blaszki platynowe, tygle, przykrywki, różne produkty platynowe, pierścionki, siatki katalityczne z platyny, siatki oraz elektrody platynowe.

Skup platyny przez naszą firmę jest prowadzony też na odległość w takich miejscowościach jak: Rzeszów, Kraków, Katowice, Kielce, Lublin, Warszawa, Radom, Łódź, Poznań, Wrocław, Opole, Toruń, Kutno i Bydgoszcz.

 

 

 

 

Skup metali
ul. Przemysłowa 5/24 35-105 Rzeszów
Tel. +48 17 77 88 108
Tel. +48 17 77 88 462

Skup metali

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Tworzenie stron WWW