Skup węglika

Skup węglika spiekanego

Węgliki są to różnego rodzaju materiały, wytwarzane w metalurgii,  które są wykorzystywane w przemyśle. Są one niezwykle przydatne w pracy ponieważ stanowią materiał, z którego wykonywane są narzędzia. Jeżeli posiadasz węglik spiekany na sprzedaż to nasz skup jest dokładnie tym czego szukasz. 

Co to jest węglik spiekany?

Węglik spiekany powstaje z połączenia dwóch elementów. Podstawą jest węglik wolframu oraz spoiwo w postaci kobaltu. Połączone razem zapewniają węglikowi jego niesamowitą twardość oraz wytrzymałość. Jego twardość nie ulega zmianie nawet pod wpływem temperatury. Dzięki wysokiej twardości i niezrównanej stabilność względem temperatury, powodują że narzędzia z węglików spiekanych posiadają o wiele dłuższą żywotność od innych, na przykład od narzędzi wykonanych ze stali szybkotnącej. Postęp w rozwoju węglików spiekanych zawdzięcza się Karlowi Schröterowi, który odkrył, że proszek węglika wolframu zmieszany, z metalami takimi jak: żelazo, nikiel i kobalt oraz sprasowany w formie wypraski może być spiekany z udziałem fazy ciekłej, dając produkt charakteryzujący się niską porowatością, bardzo wysoką twardością oraz znaczną wytrzymałością. Bazując na wynikach prac Schröterowa, węgliki spiekane zostały w 1923 roku opatentowane. Węgliki spiekane dzięki swoim niesamowitym  i zróżnicowanym właściwościom, znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się go w przemysłach narzędziowych, wydobywczych, samochodowych, chemicznych, a nawet w medycynie. Węglik spiekany ma wyjątkowo dużą odporność na ścieranie, posiada dużą twardość, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały na zginanie oraz odporny na pękanie i korozję. Węglik spiekany staje się coraz bardziej popularnym produktem w skupie.  Serwis www.skupmetali.pl oferuje najlepszą ofertę skupu węglika spiekanego.

Najlepsza oferta skupu węglika spiekanego

Już od wielu lat prowadzimy skup węglika spiekanego. Posiadamy bogate doświadczenie w handlu węglikiem spiekanym. Jesteśmy firmą, która handluje wszelkiego rodzaju metalami szlachetnymi. Skup spieków stanowi zaledwie małą część naszej działalności. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem skupowanych przez nas metali. 

Wykorzystanie węglika spiekanego

Węglik spiekany produkowany jest z proszków węglika wolframu oraz kobaltu, które są mieszane i łączone w masę plastyczną, z której są wytłacza się surowe pręty a następnie poddaje je spiekaniu. Obróbka cieplna nadaje wytrzymałość węglikowi spiekanemu.

Gatunki węglików spiekanych - ich właściwości oraz zastosowanie

Właściwości węglików spiekanych zależą przede wszystkim od ich składu chemicznego, w skład którego wchodzą: zawartość węglików wolframu, tytanu, tantalu, niobu i materiałów wiążących - kobaltu lub niklu, a także wielkość ziarna proszków, które zostały użyte do produkcji i metod wytwarzania. W praktyce wykorzystano możliwości zmiany właściwości węglików spiekanych, co pozwoliło na opracowanie szeregów gatunków dostosowanych do różnych zastosowań.

Skup węglika spiekanego

Węgliki są to różnego rodzaju materiały, wytwarzane w metalurgii,  które są wykorzystywane w przemyśle. Są one niezwykle przydatne w pracy ponieważ stanowią materiał, z którego wykonywane są narzędzia. Skup węglików spiekanych odbywa się w różnych formach z racji ich wielu właściwości i zastosowań. Z reguły skupujemy węglik spiekany  w formach: wiertła, frezy, noży tokarskich, pierścieni z węglika oraz ciągadła z spieków. Zastanawiasz się w jakich formach przeprowadzamy transakcje? Z uwagi na ciężar złomu węglika spiekanego, transakcję prowadzimy na kilogramy. Z reguły 2 kg spieków może zmieścić się w kubku po kawie.Skup spieków jest bardzo popularną formą naszej działalności. Coraz więcej klientów oferuje nam możliwość skupu spieków.
Jeżeli posiadasz węglik spiekany na sprzedaż, to nasz skup węglika spiekanego jest dokładnie tym czego szukasz. Serwis www.skupmetali.pl posiada najlepsze ceny skupu węglika spiekanego ma rynku.
 

Najlepsza oferta skupu węglika spiekanego

Już od wielu lat prowadzimy skup spieków. Posiadamy bogate doświadczenie w handlu węglikiem spiekanym. Jesteśmy firmą, która handluje wszelkiego rodzaju metalami szlachetnymi. Skup węglika stanowi zaledwie małą część naszej działalności, jednakże skup spieków ostatnimi czasy stał się jeszcze bardziej popularny. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem skupowanych przez nas metali. Serwis www.skupmetali.pl posiada najlepszą ofertę skupu węglika spiekanego na rynku.
 

Wykorzystanie węglika spiekanego

Węglik spiekany produkowany jest z proszków węglika wolframu oraz kobaltu, które są mieszane i łączone w masę plastyczną, z której wytłacza się surowe pręty a następnie poddaje je spiekaniu. Obróbka cieplna nadaje wytrzymałość węglikowi spiekanemu. 
 

Motoryzacja i lotnictwo

Węglik spiekany dzięki swoim właściwością może być wykorzystywany do produkcji matryc, przyrządów oraz narzędzi, które są wymagane do produkcji części samochodowych, takich jak: podwozie, silnik, układ napędowy czy przekładnie, które następnie są stosowane do łączenia rozmaitych elementów w samochodzie. Węglik spiekany wykorzystywany jest również w lotnictwie. Biorą one udział w procesach obróbczych, w których używa się wysokowydajnych narzędzi, a także przyrządów wymaganych do różnych elementów oraz łożysk.
 

Części elektryczne i mechaniczne

Węgliki spiekane wykorzystywane są do produkcji elementów matryc, urządzeń takich jak: półprzewodniki, silniki, bateria, złącza oraz przełączniki.  Węgliki spiekane bywają także aktywnymi komponentami, elementami pasywnymi i mechanicznymi, które składają się na części elektryczne, urządzenia przenośne oraz sprzęt AGD.

Medycyna, inżynieria lądowa oraz budownictwo

Węglik spiekany powszechnie jest stosowany do wytwarzania różnych elementów, takich jak wyroby stalowe oraz precyzyjne przyrządy medyczne. W naszym skupie węglika spiekanego często natrafiamy na przyrządy tego typu. Węglik spiekany wykorzystywany jest również do wykonywania matryc, przyrządów i powłok, które są wymagane w procesie wytwarzania i produkcji opakowań do leków. Węgliki spiekane znajdziemy również w budownictwie, gdzie wykorzystywane są do wykopów tuneli tarczowych czy wiercenia powierzchni drogowych. Ciekawostką jest to, iż węglik spiekany jest wykorzystywany również do produkcji stali.
 
Jeżeli  jesteście Państwo zainteresowani skupem węglika spiekanego, to zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z nami.
Oferujemy najlepsze ceny skupu spieków! 
Skup metali
ul. Przemysłowa 5/24 35-105 Rzeszów
Tel. +48 17 77 88 108
Tel. +48 17 77 88 462

Skup metali

Realizacja: Zdzislowicz.pl - Tworzenie stron WWW